sztuka wizualizacji ruchu 

 

Czym jest CHILLINN?

chillinn-logoRelaksujesz się i wsłuchujesz w swój oddech. Czas biegnie powoli. W myślach masz nad wszystkim kontrolę. Od ciebie zależy co jest naokoło… ludzie, przedmioty, pogoda. Twoje ciało może wykonać każdy ruch jaki sobie wymyślisz, nawet podrapać się po plecach pod prysznicem. 

To dopiero początek.

Niedługo później odkrywasz, że lepiej wykonujesz różne sekwencje ruchów ćwiczonych w myśli. Czyżby miało to ze sobą związek?

chillinn-v1CHILLINN jest rozwinięciem chińskiego systemu ćwiczeń Chi Kung, wzbogaconym o najnowsze odkrycia dotyczące działania neuronów lustrzanych i świadomości ciała, o których przeczytasz na końcu.

Od dawna wiadomo, że wizualizacja to potężne narzędzie. Jednak dopiero niedawno zyskaliśmy naukowe dowody, że dzięki niej możesz bezpośrednio wpływać na fizyczną stronę ciała. 

„Badania naukowe dowodzą, że neurony lustrzane mogą być stymulowane zarówno przez bodźce zewnętrzne jak i przez wyobraźnię.”

Dzięki takiemu połączeniu masz możliwość oddziaływania na ciało nie tylko za pomocą ćwiczeń fizycznych ale też poprzez wizualizację. Oba rodzaje oddziaływania wykorzystasz podczas sesji CHILLINN. Wzmacniasz przez to efekt terapeutyczny ćwiczeń fizycznych.

CHILLINN korzysta głównie z Chi Kung o nazwie Yi Jin Jing (Chi Kung mięśni i ścięgien), który korzeniami sięga klasztoru Shaolin. Zawarte w nim ćwiczenia wzmacniają i rozciągają mięśnie i ścięgna a także zwiększają ruchomość stawów i kręgosłupa.

W czym pomaga CHILLINN?

CHILLINN wspomaga leczenie takich dolegliwości jak:

 • nadciśnienie,
 • stres i nerwice,
 • choroby serca,
 • cukrzyca,
 • artretyzm,
 • zwyrodnienie stawów (kolana, łokcie, nadgarstki),
 • bóle pleców,
 • i wiele innych.

Nawet jeżeli uważasz się za osobę zdrową, uczestnictwo w sesjach CHILLINN przyniesie wiele korzyści ale o tym później.

CHILLINN obejmuje bardzo kompleksowe ćwiczenia. Każde z nich oddziałuje jednocześnie na wiele układów ciała, zarówno na układ kostno-szkieletowy, mięśniowy jak i narządy wewnętrzne. Poczujesz to na sobie, kiedy rozpoczniesz ćwiczenia.

woman-holding-ball-mNiezwykle ważnym aspektem ćwiczeń jest skoordynowane oddziaływanie na meridiany i punkty akupunkturowe. Uporządkowany przepływ Chi, jest podstawą zdrowia a jego zaburzenie powoduje wiele dolegliwości odbieranych jako chorobę. Chi Kung przywraca równowagę przepływu Chi a tym samym przywraca zdrowie.

Integralną częścią CHILLINN jest oddech. Jego prawidłowa regulacja dodatkowo wzmacnia efekt terapeutyczny. Na własnym ciele odczujesz zbawienne działanie czegoś tak oczywistego jak oddech.

Czego nauczę się podczas sesji CHILLINN?

Niektóre z zdolności jakie w sobie rozwiniesz to umiejętność:

 • skoordynowanego usprawniania mięśni, ścięgien i stawów,
 • subtelnego porządkowania wewnętrznych zasobów energii,
 • efektywnej wizualizacji ćwiczeń fizycznych,
 • prawidłowego oddechu,
 • skutecznej koordynacji umysłu i ciała,

Zwłaszcza ostatni aspekt pozwoli na słuchanie tego, co mówi organizm. Dzięki temu szybciej ocenisz co jest tobie potrzebne do utrzymania zdrowia lub jego przywrócenia.

Co jeżeli nie mogę ćwiczyć fizycznie?

Także w takim przypadku mamy dobrą wiadomość. CHILLINN umożliwia udział w sesjach i korzystanie z nich osobom z niepełnosprawnością ruchową, niedowidzeniem lub całkowitą utratą wzroku. Jest to możliwe dzięki niesamowitym własnościom neuronów lustrzanych, o których więcej znajdziesz na końcu.

Jeżeli wcześniej uczestniczyłaś w sesjach CHILLINN a z powodu choroby nie możesz się poruszać, nabyte umiejętności pozwolą ćwiczyć z wykorzystaniem wizualizacji.

Możesz wykorzystać czas podróży w pociągu, autobusie czy samolocie aby pracować nad swoim zdrowiem. Możliwości jest mnóstwo.

wyCHIszysz się

 

Neurony lustrzane 

neuronyOdkrycie neuronów lustrzanych i ich zaskakujących właściwości, pozwoliło lepiej zrozumieć w jaki sposób ruch oddziałuje na mózg i odwrotnie. 

Badania te są stosunkowo młode bo rozpoczęły się w latach 80-tych poprzedniego stulecia. Opisane zostały po raz pierwszy przez neurofizjologów Giacomo Rizzolatti, Giuseppe Di Pellegrino, Luciano Fadiga, Leonardo Fogassi i Vittorio Gallese z Uniwersytetu w Parmie.

Więcej o badaniach naukowych nad neuronami lustrzanymi znajdziecie w pracach Giorgio Metta – LIRA-Lab, DIST, University of Genoa i Tamara van Gog – Centre for Learning Sciences and Technologies.

Niezwykle ciekawa jest także analiza sposobu postrzegania naszego własnego ciała i umiejscowienia jego części w przestrzeni opisana w pracy Vittorio Gallese – Dipartimento di Neuroscienze, Sezione di Fisiologia Universit`a di Parma.

Prace te pokazują, że neurony lustrzane są naturalnym mechanizmem umożliwiającym uczenie się ruchów i późniejsze wykonywanie tych ruchów. Co więcej, mogą być skutecznie stymulowane z tym samym skutkiem zarówno przez bodźce zewnętrzne jak i przez wyobraźnię.