Kontynuując ubiegłoroczną tradycję, przyłączamy się do światowych obchodów. W ostatnią sobotę kwietnia, odbędzie się Światowy Dzień Tai Chi (World Tai Chi Day). W tym roku wypada on 27 kwietnia. Jak co roku, na całym świecie o godzinie 10:00, miłośnicy i sympatycy Tai Chi i Qi gong z całego świata, zbierają się aby razem ćwiczyć.

WTCQD-Poznan-2012Uczestnicząc w tym przedsięwzięciu, wraz z rozpoczynającym się dniem, stajemy się częścią fali Chi, odwiecznego oddechu życia, który przetacza się przez całą Ziemię.

Zapraszamy wszystkich entuzjastów i sympatyków, ćwiczących i niećwiczących Tai Chi, do spotkania w sobotę 27 kwietnia 2013 o godzinie 9:30.

Spotkamy się na poznańskiej Cytadeli, na łące pod Dzwonem Pokoju.

Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczniemy wspólne zajęcia.

Program jeszcze nie jest ustalony. Gwarantowanym punktem będzie wspólne ćwiczenie formy Yang 24 i 8 Kawałków Brokatu a także pokaz formy 18 z wachlarzem. Ochotnicy pragnący zaprezentować inne formy sztuki Tai Chi Chuan, są mile widziani (wskazany wcześniejszy kontakt z organizatorem tutaj).

Bill Douglas, pomysłodawca Światowego Dnia Tai Chi, tak określił cele tego przedsięwzięcia:

  1. Uświadamianie ludziom olbrzymich korzyści zdrowotnych wynikających z uprawiania Tai Chi i Qigong, zarówno dla jednostek, społeczeństwa, jak i całych narodów.
  2. Wyrażenie wdzięczności kulturze chińskiej za stworzenie i udostępnienie tego wspaniałego daru, ludziom na całym świecie.
  3. Skupienie ludzi rónych ras, statusu społecznego, religii, uwarunkowań geopolitycznych, w celu popularyzacji idei zdrowia i uzdrawiania dla ludzi z całego świata.
  4. Pokazanie jak potężne oddziaływanie internetu może być użyte do wsparcia idei zdrowia i uzdrawiania.

Więcej informacji na temat Światowego Dnia Tai Chi można znaleźć na stronie Bill’a Douglas’a www.worldtaichiday.com.