Zapraszamy na kolejny

Światowy Dzień Tai Chi i Chi Kung (WTCQD) 2016

W tym roku przypada on 30 kwietnia (ostatnia sobota kwietnia). Na całym świecie o godzinie 10:00, sympatycy i miłośnicy Tai Chi i Chi Kung, zbierają się by kolejny raz wspólnie celebrować to święto.

IMG_2317Ideą, wokół której stworzony został Światowy Dzień Tai Chi, jest przybliżenie wszystkim ludziom ćwiczeń Tai Chi i Chi Kung pomagających korzystać z wielkich dobrodziejstw Qi (czytaj: ći) – odwiecznej energii życia.

Tego dnia, ze wschodu na zachód, przez 24 godziny, wokół całej Ziemi, przetacza się fala energii Chi. Wraz z powstającym dniem, stajemy się jej częścią. Cząstką odwiecznego oddechu życia, obejmującego całą Ziemię.

Sympatycy i entuzjaści, ćwiczący i nie ćwiczący Tai Chi – spotkamy się w sobotę 30 kwietnia 2016 o godzinie 9:30 aby wspólnie świętować ten czas.

Spotkamy się na terenie Rosarium na Poznańskiej Cytadeli

Punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczniemy Światowy Dzień Tai Chi w Poznaniu i wspólne ćwiczenia.

Program nie jest dokładnie określony i może się zmienić. Na pewno będą ciasteczka i herbata, które przyniesiemy we własnym zakresie.

Gwarantowanym punktem będą ćwiczenia formy Yang 24 i 8 Kawałków Brokatu a także forma Tai Chi Kung Fu Fan 52 z wachlarzem.

Spotkamy się razem ze:

  • szkołą Tai Chi Jadeit Pawła Robaszkiewicza,
  • szkołą Tai Chi Wu Wei Jacka Krajewskiego,
  • Stowarzyszeniem Promocji Zdrowia Qi Gong – Lecący Żuraw
  • i Poznańskim Stowarzyszeniem Tai Chi.

Entuzjaści, którzy będą chcieli zaprezentować inne formy sztuki Tai Chi Chuan, są mile widziani (wskazany wcześniejszy kontakt tutaj).

Bill Douglas, który stworzył Światowy Dzień Tai Chi, sformułował kilka celów:

  1. Uświadamianie olbrzymich korzyści zdrowotnych wynikających z praktykowania Tai Chi i Qi Gong dla jednostek, społeczeństwa, a także całych narodów.
  2. Wyrażenie wdzięczności chińskiej kulturze za stworzenie i udostępnienie tak wspaniałego daru ludziom na całym świecie.
  3. Skupienie ludzi różnych ras, religii i statusu społecznego dla popularyzacji idei zdrowia i uzdrawiania wśród ludzi na całym świecie.
  4. Ukazanie, w jaki sposób olbrzymie możliwości internetu, mogą być użyte dla wsparcia idei zdrowia i uzdrawiania.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Bill’a Douglas’a www.worldtaichiday.com