W większości nie wiemy jakie są bezpośrednie przyczyny bólu kolan jaki nam dolega. Niezależnie od tego, wizyta u lekarza specjalisty jest zawsze wskazana.

W Tai Chi nie zajmujemy się analizą przyczyn. Zdajemy się na prastara chińską wiedzę i tradycję. To one wypracowały niesamowicie skuteczny system ćwiczeń. Ich systematyczne uprawianie wpłynie korzystnie nie tylko na twoje kolana ale poprawi stan twojego zdrowia jako całości.

Skuteczność Tai Chi została potwierdzona wieloma badaniami naukowymi np u pacjentów cierpiących na zapalenie stawów kolanowych.

Regularne praktykowanie Tai Chi, poprzez sekwencje powolnych ruchów, zwiększa elastyczność stawów i mięśni. Zapobiega przez to przedwczesnemu starzeniu się. Nawet jeżeli ból kolan jest spowodowany czynnikami chorobowymi jak np. schorzenia reumatyczne, Tai Chi może w dużej mierze wspomóc leczenie.*

 Przeczytaj jak Tai Chi korzystnie wpływa na twoje zdrowie

Tai Chi można praktykowane prawie wszędzie, gdzie znajdziemy trochę miejsca. Nie potrzeba specjalistycznego wyposażenia, poduszek, mat, piłek, pasów. Możesz z niego skorzystać podczas przerw w pracy, w kolejce w sklepie, czekając na przystanku autobusowym. Zadbasz w ten sposób o swoje kolana i znacząco wspomożesz inne działania aby pozbyć się bólu kolan.

 

*) Akademia Tai Chi Do nie jest placówką leczniczą. Ćwiczenia mogą wspomóc leczenie ale go nie zastępują. Skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym.